Myjnia-Nadarzyn

Myjnia samoobsługowa, bezdotykowa

Mamy do dyspozycji 4 programy myjące + przycisk stop oraz program 5 – szczotka:


W lutym 2019 roku dokonalismy modernizacji wszystkich stanowisk naszej myjni:

Dwa środkowe stanowiska (po obu stronach kontenera technicznego) zostały dodatkowo wyposażone w pistolety podające gęstą aktywną pianę. Funkcja ta jest uruchamiana po wćiśnięciu programu nr 1 na tych stanowiskach.


Po nałożeniu piany zalecamy pozostawienie jej przez chwilę na karoserii, tak aby detergenty zawarte w pianie weszły w reakcję z zanieczyszczeniami. Następnie możemy zastosować program nr 2 (mycie zasadnicze) lub od razu przystąpić do płukania wstępnego, wosku i zakończyć mycie koniecznie płukaniem ostatecznym (woda zdemineralizowaną) co zapewni brak zacieków na lakierze.


Stanowiska z pianownicami są oznaczone wskaźnikami nad automatami wrzutowymi. Wykaz i numery programów znajdziecie Państwo na banerach obok wrzutników i na wrzutnikach.
Pianowanie Pianowanie


Dwa stanowiska skrajne zostały natomiast wyposażone w system tzw. "Turbo Szczotki" tj. szczotki ręcznej podającej równocześnie aktywną pianę.


Na tych stanowiskach zalecamy najpierw zastosowanie programu nr 1 (mycie zasadnicze) a następnie użycie szczotki na najbardziej zabrudzone fragmenty karoserii co zyskujemy poprzez wćiśnięcie programu nr 2. Następnie kolejne programy: płukanie wstępne, wosk oraz płukanie ostateczne.


Wykaz i numery programów znajdziecie Państwo na banerach oraz na wrzutnikach.Wykorzystanie programu 2 w procesie mycia.

Jak napisaliśmy wyżej program ten należy stosować w przypadku silnie zabrudzonych elementów karoserii: np. sól w zimie czy też owady w lecie. Sugerujemy poprzedzić użycie szczotki „namoczeniem” i wstępnym myciem przy użyciu programu nr 1.

Nie należy używać szczotki przed wciśnięciem przycisku „2”. Grozi to porysowaniem karoserii! W pojemniku na szczotkę zawsze znajduje się woda (często z piaskiem po poprzednich użytkownikach), a w okresie zimowym „wycieka” z niej także woda. Jest to jednak brudna woda technologiczna. Dopiero naciśnicie przycisku „5” powoduje dostarczenie do szczotki aktywnej piany wspomagającej proces usuwania silnych zanieczyszczeń.
W procesie mycia należy stosować przedstawioną powyżej kolejność uruchamianych programów, co zapewni właściwy, wysoki efekt. W trakcie mycia można wracać oczywiście do wcześniejszych programów (np. aby „domyć” jakiś fragment karoserii) poprzez naciśnięcie przycisku wybieranego programu. Komputer w ciągu kilku sekund przestawi „maszynerię” myjni na wybrany program. Do zmiany programów nie należy więc używać przycisku STOP. Przycisk ten służy wyłącznie do zatrzymania myjni w sytuacjach awaryjnych. Uruchomienie przycisku STOP nie zatrzymuje odmierzania czasu mycia. Wyjście z tej funkcji uzyskujemy poprzez naciśnięcie klawisza jednego z programów.Wrzucenie monet (1, 2, 5 zł.) do komory pieniężnej(automatu wrzutowego) na stanowisku, jest warunkiem uruchomienia procesu mycia. Na 5 sekund przed wyczerpaniem limitu (kredytu) komputer uruchamia sygnał dźwiękowy. Należy wówczas uzupełnić kredyt (wrzucić kolejne monety) jeśli proces mycia nie został zakończony.


Na każdym stanowisku zainstalowane są uchwyty do mycia wycieraczek zaś przy odkurzaczu (usytuowanym na wprost wyjazdu ze stanowisk) pojemnik do ich trzepania.


Stelaż do mycia wycieraczek

Płyta myjni jest podgrzewana w zimie. Woda jest także podgrzewana (przez cały rok). W okresie silnych mrozów może jednak wystąpić oblodzenie mytego samochodu i podłoża szczególnie w sąsiedztwie stanowisk. Prosimy wówczas o szczególną uwagę.Wyposażenie myjni bezdotykowej:

1. Automaty wrzutowe.
Znajdują się na każdym stanowisku. Urządzenie akceptuje monety 1,2 i 5 zł.
2. Automat do rozmieniania pieniędzy zamontowany jest w ścianie frontowej kontenera technologicznego. Rozmienia banknoty 10,20, 50 i 100 złotych
3. Wyposażenie stanowiska
a. Lanca myjąca z ramieniem obrotowym oraz urządzeniem spustowym. Wrzucenie pieniędzy, wybór programu oraz naciśnięcie spustu uruchamia urządzenia myjni. Wszystkie programy mycia realizowane są z tej samej lancy. W zależności od wybranego programu system komputerowy myjni dozuje stosowny skład środka myjącego. Ramie obrotowe umożliwia dostęp z lancą do każdego fragmentu karoserii.Lanca
b. Uchwyt do mycia wycieraczek, wkładu bagażnika.Stelaż
4. Odkurzacz z automatem wrzutowym akceptującym monety 1,2 i 5 zł.
Obok odkurzacza zainstalowany jest pojemnik do trzepania wycieraczek oraz pojemnik na odpady.
5. Magiczny kluczyk (EuroKey) służą do bezgotówkowego korzystania z myjni i przeznaczone są przede wszystkim dla klientów firmowych i instytucjonalnych (szczegóły).