Myjnia-Nadarzyn
Facebook

• Proces mycia

Mamy do dyspozycji 4 programy myjące + przycisk stop oraz program 5. – oprysk felg:Panel sterujący
Program
1 mycie zasadnicze (woda miękka o temperaturze 60°C z mikro proszkiem)
2płukanie (woda wykorzystywana z procesu osmozy = woda miękka)
3 woskowanie (woda miękka z molekułami wosku podawanego w technologii NANO )
4nabłyszczanie (woda z procesu osmozy, zdemineralizowana)
5spryskanie felg środkiem silnie zasadowym. Należy unikać spryskania karoserii. Proponujemy rozpoczęcie mycia pojazdu od tego programu. Środek powinien kilka minut „popracować” na brudnych felgach i przejść do mycia zasadniczego (Program 1). Felgi spłukać w trakcie realizacji programu 2 – płukanie.

W procesie mycia należy stosować przedstawioną powyżej kolejność uruchamianych programów, co zapewni właściwy, wysoki efekt . W trakcie mycia można wracać oczywiście do wcześniejszych programów (np. aby „domyć” jakiś fragment karoserii) poprzez naciśnięcie przycisku wybieranego programu. Komputer w ciągu kilku sekund przestawi „maszynerię” myjni na wybrany program. Do zmiany programów nie należy więc używać przycisku STOP. Przycisk ten służy wyłącznie do zatrzymania myjni w sytuacjach awaryjnych. Uruchomienie przycisku STOP nie zatrzymuje odmierzania czasu mycia. Wyjście z tej funkcji uzyskujemy poprzez naciśnięcie klawisza jednego z programów.

Wrzucenie monet (1, 2, 5 zł.) do komory pieniężnej(automatu wrzutowego) na stanowisku, jest warunkiem uruchomienia procesu mycia. Na 5 sekund przed wyczerpaniem limitu (kredytu) komputer uruchamia sygnał dźwiękowy. Należy wówczas uzupełnić kredyt (wrzucić kolejne monety) jeśli proces mycia nie został zakończony.

Odkurzacz

Na każdym stanowisku zainstalowane są uchwyty do mycia wycieraczek zaś przy odkurzaczu (usytuowanym na wprost wyjazdu ze stanowisk) pojemnik do ich trzepania.


Stelaż do mycia wycieraczek

Płyta myjni jest podgrzewana w zimie. Woda jest także podgrzewana (przez cały rok). W okresie silnych mrozów może jednak wystąpić oblodzenie mytego samochodu i podłoża szczególnie w sąsiedztwie stanowisk. Prosimy wówczas o szczególną uwagę.

Istnieje możliwość zlecenia umycia samochodu naszemu pracownikowi (jeśli w danej chwili jest obecny i ma takie możliwości). Koszt tej usługi - 6 zł.