Myjnia-Nadarzyn

Myjnia automatyczna, bezdotykowa

W trzeciej dekadzie września br. wzbogacimy ofertę MYJNI NADARZYN o także bezdotykową ale także bezobsługową myjnię najnowszej generacji firmy AVALON gdzie wykorzystano ideę mycia pojazdów w systemie bezdotykowym z pełną automatyzacją procesu mycia. W praktyce oznacza to możliwość kompleksowego umycia wszystkich zewnętrznych elementów pojazdów (z podwoziem włącznie) bez koniczności wysiadania z samochodu: w dosłownym tego słowa znaczeniu, bowiem nawet wybór jednego z czterech programów mycia a także opłacenie należności odbywa się z fotela kierowcy.


System automatycznego mycia bezdotykowego w naszej myjni to synteza bezpiecznego mycia bezdotykowego z wygodą myjni automatycznej. To wysoki komfort usługi bez ryzyka uszkodzenia lakieru, lusterek czy też innych elementów samochodu podczas mycia. Ma to szczególne znaczenie w przypadku samochodów nowych i wyprodukowanych w ostatnich latach, gdzie wymogi ochrony środowiska spowodowały stosowanie do lakierowania samochodów powłok miękkich: lakierów wodno-rozpuszczalnych.


Nasza myjnia to przykład zastosowania najnowocześniejszej techniki w sferze usług: zaawansowane systemy sterowania i automatyzacji, najnowsze technologie chemii użytkowej a także transferu pieniędzy. W rezultacie najwyższa jakość usługi oraz wysoki komfort korzystania z tej usługi.


W nowym obiekcie MYJNI NADARZYN dostępne będą cztery programy. Wyboru programu dokonuje użytkownik w panelu przed wjazdem na myjnię. W tym samym panelu dokonuje opłaty bez wychodzenia z pojazdu. Wysokość opłaty uzależniona jest od czasu trwania mycia a więc jego zakresu. Najkrótszy program to 3 minuty, a najdłuższy to 9 minut. Program podstawowy zawiera pełny cykl mycia ciśnieniowego nadwozia i kół oraz suszenia pojazdu. Kolejne (i droższe) programy zawierają dodatkowo ciśnieniowe mycie podwozia, dwuetapowe namaczanie, mycie wstępne, mycie kaskadą z kolorową pianą, czy też pielęgnację kolorową pianą lub woskowanie nadwozia.

Technologia oraz fazy mycia w automatycznej, bezdotykowej MYJNI NADARZYN:

  1. Mycie ciśnieniowe, bezdotykowe. Bezpieczne dla lakieru i innych elementów samochodu. Wielopunktowe urządzenie podające wodę o ciśnieniu 100atm, sterowane numerycznie, porusza się wokół pojazdu. Zapewnia to równomierne rozłożenie mycia ciśnieniowego na powierzchni całego samochodu we wszystkich fazach jego mycia: fazie „namaczania”, mycia wstępnego a także fazie płukania po zastosowaniu aktywnej piany.
  2. Aktywna piana. Podstawowy preparat w procesie mycia. Najnowszej generacji detergent zapewnia niezwykłą skuteczność procesu. W rezultacie z karoserii pojazdu usuwane są wszelkie zanieczyszczenia w tym ropopochodne.
  3. Mycie podwozia, progów i nadkoli. Funkcja niedostępna w żadnym z systemów mycia samochodów dostępnych dotychczas na rynku. Zapewnia skuteczne usunięcie soli z podwozia w okresie zimowym ale także błota i innych zanieczyszczeń w pozostałych porach roku.
  4. Intensywne płukanie wodą zdemineralizowaną powoduje usunięcie wszelkich pozostałości po myciu w tym środków chemicznych używanych w procesie mycia. Zapewnia także brak jakichkolwiek zacieków.
  5. Woskowanie. Jest jedną z podstawowych metod zabezpieczenie lakieru przed działaniem czynników zewnętrznych. Nadaje mu gładkość i połysk co ogranicza przyleganie brudu, chroni również lakier przed matowieniem. Woski posiadają właściwości hydrofobowe, odpychające cząsteczki wody.
  6. Suszenie. Zintegrowane, wysokoprężne dmuchawy usuwają pozostające na lakierze krople wody z prędkością nadmuchu ponad 300 km/h. W rezultacie samochód wyjeżdża z myjni suchy.